Design Thinking

Design Thinking można zdefiniować  jako usystematyzowany tok myślenia, który pozwala na stworzenie koncepcji na bazie wcześniej zbadanych faktycznych potrzeb docelowego odbiorcy. Wspomaga procesy twórczego myślenia za pomocą technik kreatywnych. Pozwala zaoszczędzić czas oraz zasoby ucząc, jak prototypować i testować pomysły przed wprowadzeniem ich na rynek. 

Istota Design Thinking

Design Thinking Wrocław

Zorientowanie na użytkownika

Tworzenie rozwiązania wymaga dogłębnego zrozumienia potrzeb jego grupy docelowej. Proces rozpoczyna się od etapu empatyzacji. Badane są nawyki, doświadczenia oraz pragnienia przyszłego odbiorcy. Właściwie zdefiniowane problemy są absolutną podstawą każdego projektu.

Audyt procesów biznesowych

Iteracja

Ogromną zaletą metodyki Design Thinking jest jej iteracyjne podejście.
Z racji swojej elastyczności, proces pozwala na powrót do wcześniejszych etapów w celu poprawy ich wyników jak i doskonalenia efektów całego projektu.

Design Thinking

Prototypowanie i testowanie

Kreowanie usług i produktów jest związane z eksperymentowaniem. Im szybciej twórcom uda się zwizualizować pomysły oraz zbadać ich funkcjonalność, tym więcej zasobów zaoszczędzą. Odbiorca otrzyma w rezultacie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.

Proces

Design Thinking składa się z takich etapów jak: empatia, definiowanie, generowanie, prototypowanie i testowanie. Początkowo przeprowadzane są badania jakościowe (wywiady indywidualne, wywiady grupowe, obserwacje), następnie syntezowane są wszystkie zebrane informacje i formułowane wyzwania projektowe. W dalszych krokach prowadzone są sesje kreatywne. Wypracowane koncepty przedstawia się za pomocą prototypów i testuje wśród użytkowników docelowych. 

Jak wdrożyć
Design Thinking?

Audyt produktów i usług

Chcesz wiedzieć, jak użytkownik widzi Twój produkt/usługę? Dzięki naszym audytom będziesz miał taką możliwość.

badanie rynku

Badanie rynku

Wiemy jak ważne jest dla przyszłości Twojego przedsiębiorstwa, więc przeprowadzimy dla Ciebie zaawansowane badanie, abyś mógł na podstawie wniosków z niego podjąć strategiczne decyzje.

Design Thinking Wrocław

Konsulting biznesowy

Szukasz kogoś kto przeprowadzi Twój zespół przez proces bądź sesję kreatywną? Dobrze trafiłeś.

badania rynku

Tworzenie produktów, usług i procesów

Chcemy poznać Twoje potrzeby, zrozumieć Twoich użytkowników i wypracować dla Twojego przedsiębiorstwa rozwiązania, które pokochają Twoi klienci.

Skontaktuj się z nami

Lubimy rozmawiać. 

O projektach, warsztatach, szkoleniach i naszej pracy.

Lubimy też słuchać. 

O Waszych potrzebach, celach i firmach.

Jeśli chcesz szybko skontaktować się z nami, napisz, zadzwoń, daj nam znać.

 

  • Wrocław, Polska
  • kontakt@thinkle.pl
  • +48 533 571 355